Nyomtatás

 

 

Balatonszabadi Címerleírás

 

A település címere kékkel, vörössel vágott, úgynevezett "Kossuth-címer" mintájára kialakított tárcsapajzs. Felso, kék mezejébe szélestalpú fehér kettos kereszt látható. Az alsó, vörös mezoben zöld halmon aranysárga korona van elhelyezve, mely felett a mezo sarkaiban lebego két-két levéllel megrakott szolofürtök láthatók.

 

E jelképeink azért foglaltatnak a Kossuth-pajzsba, mert településünk a világ elso köztéri Kossuth mellszobrával rendelkezik, melyet önadakozásból a község lakossága állítatott. A kettévágott Kossuth-pajzs a két község, Balatonszabadi és Siómaros egyesülését jelképezi. A kék szín a községünk határaiban folyó vizeket (Balaton, Sió) jelképezi, melyek hatással voltak a falu történetére. A vörös szín a honfoglalás kori településre utal, elodeink tiszteletére. A zöld halom szimbolizálja a középkorig virágzó, majd a törökök által lerombolt régi települést, melynek helye a Pusztatorony volt. Kettos kereszt jelképezi a kereszténységünket, míg a szolofürtök a mezogazdasági kultúránkra, valamint a kertészeti és szolészeti múltunkra, az aranysárga korona az itt élo nemesi szabad jobbágyokra utalnak.

Bejelentkezés - Regisztráció

Képek rólunk

Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
Balatonszabadi
2012. Balatonszabadi